Mikroúder pre CNC: RapidMark

RapidMark je mikroúderový nástroj určený pre CNC obrábacie centrá. Integráciou značenia priamo do výrobného cyklu skrátite výrobný čas a usporíte výrobné náklady.

 

Mikroúder pre CNC

Prednosti integrovaného mikroúderu:

Rýchlosť

Značenie je integrované do výrobného cyklu, úkony naviac sú eliminované.

Kvalita

Karbidový hrot je zárukou rýchleho a trvalého značenia vo vysokej kvalite.

Flexibilita

Značiť možno ploché, kruhové, konvexné povchy, či značenie po obvode. Hĺbku značenia možno ľahko upraviť reguláciou tlaku vzduchu.

Spoľahlivosť

Odpadá riziko prasknutia nástroje alebo pravidelného ostrenia ako pri gravírovacích nástrojoch, opotrebenie je veľmi mierne.

Princíp mikroúderu

Nástroj RAPIDMARK® funguje na princípe stlačeného vzduchu. Karbidový hrot na povrchu značeného dielca vytvára sériu bodov. Keď sú tieto body blízko seba, vzniká značenie v podobe súvislej čiary.

Rozsah tvarov, ktoré možno značiť, je daný len možnosťami programu CNC stroja. O všetko sa teda stará váš automat. Značiť možno písmená, číslice, logá, obrázky, logá, sériové čísla a pod.

Parametre mikroúderu

Nástroj RapidMark je schopný značiť rýchlosťou 3000 mm za minútu. Karbidový hrot umožňuje značenie ocele až do tvrdosti 62 HRC, nerezovej ocele, hliníka, mosadze, zliatin, atď.

Mikroúder ako technológia poskytuje mnoho výhod oproti gravírovacím nástrojom. Má veľmi nízke nároky na údržbu. Odpadá namáhanie značeného materiálu, nedochádza totiž k jeho odstraňovaniu.

Cenová ponuka na mieru
Zavolajte alebo pošlite nezáväzný dopyt

Mikroúder: ďalšie možnosti

Technológia značenia mikroúderom je k dispozícii aj v podobe mikroúderových strojov s vlastnou riadiacou jednotkou.

Máte dotazy?

Sme tu, aby sme vám pomohli nájsť optimálne riešenie.